prawdziwysekret.pl

Żywność typu bio – bo liczy się zdrowie

Trudno odmówić poecie racji. Nasuwa się jednak pytanie: jak o ten wielki i bodaj najcenniejszy „skarb” dbać? Codzienność nie ułatwia nam tego zadania. Żyjemy coraz szybciej. Większość dnia spędzamy za biurkiem. Często jadamy w fast-foodach. Nie mamy czasu na przyrządzanie posiłków.



Zagęstniki, emulgatory, czyli co mamy na naszych talerzach



Tymczasem to, co ląduje na naszych talerzach, wywiera niezwykle znaczący wpływ na nasze zdrowie. Nie chodzi tylko o wartość odżywczą przygotowywanych potraw, ale również o to, z jakich upraw pochodzą poszczególne składniki. Na rynku znajdziemy bowiem wiele artykułów „naszpikowanych” konserwantami, sztucznymi barwnikami i emulgatorami, zagęstnikami i stabilizatorami.



Żywność typu bio – zadbaj o to, co jesz



Substancje chemiczne zawarte w serkach, jogurtach, dżemach czy pieczywie mogą okazać się przyczyną wielu problemów zdrowotnych. Dla przykładu, kwas benzoesowy (E-210) sprzyja powstawaniu astmy. Podrażnia skórę i działa niekorzystnie na układ nerwowy. Nie dziwi więc fakt, że coraz większą popularnością cieszą się produkty typu bio: mąka żytnia, makarony, konfitury, etc. By je kupić nie trzeba wychodzić z domu. Wystarczy wejść na stronę internetową: http://www.owocowyswiat.pl/.



Owocowy Świat
Przyjaciół Żołnierza 4
71-670 Szczecin
tel. 500 224 998

Zobacz także:

Łukanowscy Events Partners – konferencje

Łukanowscy Events Partners – konferencje